Sárvári 12 és 24 órás ultrafutó verseny

Április utolsó hétvégéjén került sor a 13. Sárvári 12 és 24 órás ultrafutó versenyre, egyben a 24 órás Országos Bajnokságra.A Sárvári Kinizsi Sportegyesület főszervezésében, valamint az Ironteam SE közreműködésével megrendezett esemény az Optivita Ultrafutó Kupasorozat első állomásaként idén a 6 órás versenyszámmal egészült ki, emelve ezzel a részvevők létszámát. aMACőreink is megméretteték magukat a versenyen, a “félnapos távot” 3-an teljesítettek váltóban, képviselve egyesületünket Magyarország 7. legnépszerűbb településén. A váltóversenyen a Király Amanda, Ossó Zoltán és Baráth Tímea összeállítású tercett végül a 8. helyen végzett. Zoli vállalta a táv felét, a maradékon pedig a lányok osztoztak.

10270783_669030553145452_3580671323360880845_n

A csapat így összegezte az történteket: “Érdekes volt ultrások között futni. Egyáltalán nem olyan volt, mint egy átlagos utcai futóverseny. Inkább, mint egy társasági esemény, ahol megtudhattad, hogy kivel, mi történt mostanában. A verseny ugyan nem pont úgy alakult számunkra, ahogyan mi azt előre terveztük, ellenben végig egy csapatként tudtunk együttműködni. Megtanultuk, ha váltóversenyzünk, akkor minden pillanatban készen kell állni a futásra. A szervezés remek, az emberek pedig kedvesek voltak. Tetszett a kilóméterek falása helyett, az időre futás szisztémája, ugyanis a percek akkor is teltek, amikor éppen pihentünk. Megismertünk egy csomó hosszútávfutót, akiket még mindig nehezen értünk meg, azonban minden tiszteletünk az övék. Jövőre is biztosan ott leszünk!”