II. hely a II. Terep Félmaraton Országos bajnokságon!

Május 18-án rendezték a II. Terep Félmaraton Országos bajnokságot, ahol a Magyar Athletikai Club terepfutói a dobogó II. helyére futottak fel. A Varga Joci, Kuncz Gábor és Stépán Zsolt összeállítású trió 27 pontot begyűjtve bajnoki ezüstöt szerzett a Bp. Honvéd csapata mögött.

10389514_679931965388644_973888254677390397_n

A májusi esőzés ugyan nem kedvezett a hazai gyümölcstermésnek, egyesültünk számára azonban a csapadékos időjárás miatti megfontolt és elővigyázatos versenyzés meghozta gyümölcsét. A saras, néhol dagonyás talaj óvatosságra intette futóinkat: a csúszós terep lassú kezdésre és erősebb befejezésre sarkallta sportolóinkat. A taktika megfelelőnek bizonyult, és a MAC még az őszi betakarítások előtt learathatta a babérokat:

6. helyen végzett Varga Joci, aki ezzel az eredménnyel korosztályában országos bajnok lett;

9. helyen végzett Kuncz Gábor;

12. helyen végzett Stépán Zsolt, aki ezzel a helyezéssel korosztályában ezüst érmet szerzett.