Fedett pályás Szenior OB a Veterán Világbajnokság jegyében

Nemzeti ünnepünk napján, 2014. március 15-én került sor a 35. életévüket már betöltött, de még aktívan atletizáló sportolók Fedett Pályás Országos Bajnokságára. A helyszínre kilátogatók az idősebb korosztály népes mezőnyét láthatta versengeni, aminek okát részben a jövő héten kedden kezdődő a Budapesti Fedett Pályás Veterán Világbajnokság jelenthette. A lelkesedésre azonban a hazai rendezés mellett még a magas indulói létszám is indokul szolgálhatott, hiszen a közel 3800 regisztrált versenyzői lélekszám okán, színvonalas küzdelmekre és izgalmas összecsapásokra számíthatunk.

A VB jegyében lebonyolított OB-n idén a korábbi évekhez képest mennyiségi és egyben minőségi előrelépés is tapasztalható volt, ugyanis a 35 éves korosztálytól egészen a 85 éves korosztályig szinte minden versenyszámban voltak indulók. Egyesületünket a 2014. évi fedett pályás versenyen 800 m-es síkfutásban a szenior – M40 kategóriában Antalóczi Ferenc képviselte, aki mindössze 2 mp-vel elmaradva a győztes időtől 2:12-vel ezüstérmet szerzett. Ugyanebben a kategóriában rajthoz álló, azonban már hosszabb versenyszámban induló MACista sportolónk, Makár László 4:19,26 -es időeredményével megnyerte  az 1500 m síkfutást. Laca időeredménye már önmagában is páratlan teljesítménynek számít, tekintettel arra, hogy a 22 évvel korábban futott ifjúsági csúcsát (4.21) döntötte meg most. Az OB csak a gyorsítás miatt volt Laca számára fontos, hiszen a VB-n 3000 m-en képviseli majd hazánkat. Felkészülése során is végig a hosszabb távra koncentrált, aminek tudatában egy ilyen gyors 1500m nagyon biztatónak tűnhet. Laca a verseny teljes ideje alatt jól érezte magát, sikerült  a terveknek megfelelően 2:55 mp-es 1000m-rel elkezdenie, és ekkor már érezte, hogy erős  tud maradni végig.  A versenyt követően Laca még a következőket fűzte szerepléséshez: ″Úgy érzem csúcsformában vagyok, és remélem, hogy mindezt a VB-én is sikerül majd bebizonyítanom!″