A Magyar Athletikai Club futói jól választottak április 6-án

tunde és berci

A Magyar Athletikai Club sportolói Varga Joci, Kruppa Berci és Macher Tünde április 6-án, vasárnap ugyanarra a versenyre szavaztak: voksaikat a Verőcén megrendezett XIII. Fenyves terepfutásra tették.

A Futapest Klub szervezésében megrendezett terepfutás 12.7 kilométeres távját a 350 méteres szintkülönbség tette változatossá, egyúttal kemény kihívássá is. Kevesebb, mint egy óra elteltével már ki is derült: MACistáink jól döntöttek, hogy aznap rajthoz álltak.

Tünde 59:55-ös idővel nyerte a nők versenyét, Varga Joci pedig második helyezést szerzett  50:32-es időeredményével. Tekintettel azonban arra, hogy a terepfutásokon nem feltétlenül egyértelmű a haladási irány jelölése, Berci némi extra kilométerrel toldotta meg az útvonalat, kihasználva az aznapi kellemes időjárást.  Ennek ellenére  brilliáns 59:29-es idővel mégy így is az élmezőnyben végzett.