A Magyar Athletikai Club és a Rotary Club Derecen közös sikere

Idén már 4.alkalommal gkedves roliondolták  hazánk futói, hogy a ″Debrecenbe kéne menni″ a  Rotary Futófesztiválon részt venni. A menüsoron nem szerepelt olyan táv, ami közül a futók ne találtak volna hozzájuk leginkább illő távot. A palettán idén rövidebb és hosszabb távok egyaránt szerepeltek:  maraton egyéniben és váltóban, 1/2 maraton egyéniben és váltóban, 1/4 maraton és jótékonysági futás. A hatalmas részvételi arány a debreceni Rotary Club-nak, valamint a társszervezőknek:  a Debreceni Kilométerek Sportegyesületnek és a Tóth Könyvkereskedés és Kiadó Kft.-nek volt az érdeme. Nem csoda tehát, hogy a futók körében egyre nagyobb népszerűségnek örvend ez a verseny, hiszen az első 1500 célba érkező  teljesítményét az egyedi éremeken és technikai pólókon kívül még serleggel is értékelték a rendezők. Idén a rövidtávú Jótékonysági Futás hossza 1993 méter volt, amely évszám  debreceni Rotarysták életében fontos dátun, mivel ebben az évben alakult  újra a debreceni Rotary Club. Ezen a jótékonysági futáson minden évben eltérő távot kell teljesíteni, azonban minden évben valamilyen nemes  és magasztos célért futhatnak a résztvevők. A legnagyobb létszámú csapatot idén egy Lifepak Félautomata Defibrillátor készülékkel jutalmazták.

A Magyar Athletikai Club versenysportolói, és szabadidősportolói is hozzájárultak a futófesztivál hírnevének öregbítéséhez, hiszen a MACista Kedves Roland 70:32-es időeredményével a félmaratoni távon aranyérmet szerzett. Roli a március eleji Pécs-Harkány futóversenyen  elért győzelme, és az ott mutatott kitűnő formája alapján szeretett volna 70 percen belül futni. Sajnos azonban a pálya útvonala nem tette lehetővé a gyors futást. A folyamatos körözés során  a többi futó kerülgetése nagyon lelassította őt. Ennek ellenére Roli örült esztermostani eredményének, és úgy véli, következőre biztos sikerülni fog áttörnie a 70 perces határt. Roli győzelme mellett, még aMACőr  futónk, Wihardt Eszter hatalmas egyéni csúcsának is örülhettünk. Célja az volt, hogy 5 órán belül fusson 42 km-en, hiszen tavalyi első maratonján Bécsben éppen 5 óra alatt teljesítette a távot.  4:17,10 -es futásával pedig messze túlszárnyalta terveit, és célkitűzéseit. Eszter köszöni edzője Vajda Zsuzsi odaadó munkáját, hogy hozzásegítette őt a 41 perces javuláshoz.  Eszter a verseny után azt mondta, hogy jól érezte magát a verseny alatt, de  a vége felé ismét érezte, hogy nehezen mennek a lábai. A tavalyi futásához képest hozzállása azonban javult, úgy fejezte ki magát, hogy a″hiszti  most elmaradt″. Valamint hozzáfűzte:   ″Most csak egy ici-pici izomlázam lett a versenytől, de megérte egy újabb évet belefektetni abba a 41 percbe.″